حتما تا کنون آبمیوه‌ی صنعتی نوش جان کرده‌اید و در لحظات فوری برایتان کارساز بوده است. قطعا زمانی که طعم آبمیوه‌ی خانگی و ارگانیک را تجربه کردید، فقط طرفدار آبمیوه‌ی خانگی شدید و طعم آن را ترجیح می‌دهید. آبمیوه گیری یکی از لوازم پرکاربرد در خانه است که به کمک آن تنوع بالایی از نوشیدنی‌های سالم و مفید در اختیار شماست و همیشه قابل استفاده است.

آب میوه می‌تواند یکی از عملی‌ترین راه‌ها برای مصرف همه مواد مغذی باشد زیرا به توصیه پزشکان سلامت، باید تعداد مصرف میان وعده‌ها بالا رود و آبمیوه برای مصرف بسیار ساده است. برای رسیدن به این هدف باید راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری را بررسی نمایید و بهترین انتخاب را عملی سازید.

 

برای خرید آبمیوه گیری باید به کجا مراجعه کنم؟

جواب این سؤال تقریباً واضح است چون فروشگاه‌های لوازم خانگی، کاملاً راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری را در دسترس شما قرار می‌دهند. امروزه برای مشتریان، خرید آنلاین فراهم شده و نیازی به مراجعه‌ی حضوری نیست. اگر با این سبک خرید آشنا هستید و تمایل دارید، برای خرید دستگاه آبمیوه گیری به بخش لوازم خانگی نادین کالا سر بزنید و مطابق با نیاز خود، دستگاه مورد نظر را خریداری نمایید.

حتماً در راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری، لیستی تهیه کنید و معیارهای خود را هنگام انتخاب، به یاد داشته باشید. برای آسانی خرید شما، ما لیستی را عرضه می‌کنیم تا همه‌ی جوانب را بسنجید:

1-قدرت دستگاه آبمیوه گیری را دست کم نگیرید

قبل از هر گونه اقدام و انتخاب، سعی کنید با کسانی که تجربه استفاده از دستگاه آبمیوه گیری را دارند، گفتگو کنید و نیازهای هر کدام را به یاد داشته باشید. قطعاً این افراد در راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری به شما کمک‌رسانی خواهند کرد.

سپس به میزان قدرت آبمیوه گیره بپردازید. البته قدرت آبمیوه گیری به نیاز هر شخص بستگی دارد. مثلاً نیاز قدرت بالای دستگاه آبمیوه گیری برای یک مغازه‌ی آبمیوه گیری بیشتر از نیاز یک خانواده‌ی معمولی با مصرف متوسط می‌باشد. به طور معمول قدرت دستگاه از ۶۰۰ وات شروع می‌شود و تا ۱۵۰۰ وات ادامه دارد، پس سعی کنید یک حد متوسط و مناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

2-سرعت دستگاه تاثیر گذار خواهد بود؟

در رابطه با این مورد باید بگوییم که سرعت آبمیوه گیری به چرخش موتور دستگاه مربوط می‌شود. این موضوع را در راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری بسنجید چون هر چقدر سرعت چرخش موتور بیشتر باشد انتظار می‌رود که آبمیوه گیری شما کار خود را سریع‌تر انجام دهد؛ پس برای پاسخ به نیاز باید قدرت دستگاه را بررسی کنید.

3-بزرگی دهانه آبمیوه گیری، بیشتر کاربرد دارد

به سراغ دستگاه آبمیوه گیری هایی بروید که دهانه های بزرگ تری دارند، چراکه در این نوع آبمیوه گیری‌ها نیاز کمتری به خرد کردن قطعات میوه خواهد بود. این مورد در ظاهر و راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری مشخص است. در غیر این صورت نیاز به وقت بیشتری برای آبمیوه درست کردن می‌خواهید، پس طبیعتا به هر میزانی که دهانه آبمیوه گیری کوچک‌تر باشد کار شما هم سخت‌تر خواهد شد.

4-لرزش و صدای دستگاه آبمیوه گیری موردی تعیین کننده در آرامش شما است

قطعا یکی از پیشرفت‌هایی که این دستگاه از گذشته تا کنون داشته، کاهش میزان صدا و لرزش در نسل‌های جدید بوده است ولی ممکن است در راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری، به این مورد اشاره نشود. پس بهتر است آبمیوه گیری نتخاب کنید که سر و صدا و حتی لرزش کمتری داشته باشد. هیچ کس دلش نمی‌خواهد که در ازای نوشیدن یک لیوان آب میوه از شدت لرزش و سر و صدای آبمیوه گیری‌‌اش سرسام بگیرد! البته باید این را بگوییم که برای آنکه میزان صدا و لرزش آبمیوه گیریتان را به حداقل برسانید می‌توانید آن را بر روی یک سطح صاف و بدون حرکت قرار دهید.

5- جنس بدنه و حتی تیغه را اولویت قرار دهید

معمولاً برای ساخت تیغه‌ها از اجناسی مثل فولاد، پلاستیک و یا تیتانیوم استفاده می‌شود. طبیعی است که تیغه‌هایی که از جنس پلاستیک هستند مقاومت کمتری داشته باشند و در مقابل، تیغه‌های تیتانیوم و فولادی حرف اول را بزنند.

برای جنس بدنه نیاز به بررسی راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری درباره‌ی وزن دستگاه داریم. به طور کلی معمولاً بدنه دستگاه‌های آبمیوه ساز را از جنس استیل و یا پلاستیک می‌سازند و گاهی از تلفیق این دو برای بدنه آبمیوه گیری بهره گرفته می‌شود. در نهایت می‌توان گفت که این دو جنس از نظر استحکام تفاوت زیادی با هم ندارند و هردو در وزن دستگاه تاثیر گذار خواهند بود.

6-اطلاع از میزان مصرف انرژی به نفع شماست

به هر حال این موضوع برای مصرف برق شما حائز اهمیت است. جهت آنکه بتوانید  مورد را به خوبی بررسی کنید باید به توان مصرفی و دستگاه و یا همان قدرت موتور دقت کنید. برای این کار می‌توانید تا حدودی از برچسب مصرف انرژی که در دستگاه وجود دارد استفاده نمایید که در راهنمای خرید دستگاه آمیوه گیری موجود است.

7- ظرفیت مکان دستگاه را فراهم سازید

اگر فضایی در آشپزخانه خود دارید یا اگر خانواده بزرگی دارید و میزان مصرفی آبمیوه و نوشیدنی زیاد است، یک وسیله بزرگتر را انتخاب کنید. یک آبمیوه گیری با ظرفیت 5/2 لیترظرفیت معقول و تایید شده‌ای دارد، اما اگر فضا ندارید یا فقط هفته‌ای یک یا دو بار آبمیوه گیری می‌کنید انتخاب ظرفیت 3 تا 5 لیتری احتمالاً بهترین گزینه است. این دستگاه فضای آشپزخانه کمتری اشغال خواهد کرد.

در حالی که این نوع هنوز هم تمام عملکردهای یک مدل بزرگتر را ارائه می دهد اما برای استفاده‌ی بیشتر می‌توانید به راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری مراجعه نمایید و دستگاه مناسب‌تری را انتخاب کنید.

چند نمونه از دستگاه‌های آبمیوه گیری با کیفیت موجود در نادین کالا

 

 1. دستگاه آبمیوه گیری فکر مدل Juice Max

  دستگاه آبمیوه گیری فکر مدل Juice Max نوشیدنی های طبیعی را به خانه هایتان می آورد.نوشیدن آبمیوه های تازه و خنک یکی از لذت‌بخش ترین حس های است که می توان آن را تجربه کرد . آبمیوه ها ویتامین های بدن شما را تامین خواهند کرد.تنها کافی است یک آبمیوه گیری خوب داشته باشید تا در هر ساعتی ، طعم خوش میوه ها را مزه کنید.یکی از آبمیوه گیری های زیبای تولید شده توسط کمپانی فکر « Fakir » مدل جیوس مکس « Juice Max » است.شرکت فکر  در طراحی و ساخت دستگاه های خود به شکل ظاهری انها توجه ویژه ای می کند.ابمیوه گیر فکر(FAKIR)مدل JUICE MAX نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای طراحی بسیار زیبا و مدرنی است.

 2. آبمیوه گیری Vitaly Fakir Slow Juicer


  دستگاه آبمیوه گیری فکر ویتالی از آنجایی که این عصاره گیر با سرعت کمتری به نسبت سایر آبمیوه گیری های موجود در بازار به گرفتن آب میوه ها می پردازد، پس نیاز به موتور آنچنان قدرتمند نخواهد بود بر همین اساس فکر از موتوری با توان 200 وات در این مدل خود بهره گرفته

  قطر دهانه ی این آبمیوه گیری نیز از اندازه بزرگی برخوردار می باشد پس می توانید به راحتی میوه های کامل و درسته را در آن وارد دستگاه کنید

  همچنین قابلیت ضد چکه مانع از کثیف شدن سطح زیرین هنگام خروج آبمیوه می شود

 3. آبمیوه گیری دلمونتی مدل «DL275»

  دستگاه تک کاره دیجیتالی از محصولات شرکت دلمونتی است که دارای طراحی زیبا و مدرن می باشد. این آبمیوه گیری دارای موتور قدرتمند (800 وات) و صدای کم است. آب میوه گیری DL275 دارای دهانه ورودی عریض که امکان ورود میوه درسته به داخل دستگاه وجود دارد. این دستگاه دارای عملکرد پالس است و برای تهیه مخلوط یک دست یا در مواجه با مواد سخت می توان حداکثر توان موتور را بصورت ضربه ای استفاده کرد. دیگر مزیت این دستگاه، تغییر سرعت لحظه ای در 5 حالت می باشد که شرایط انتخاب سرعت به دلخواه و با توجه به نیاز مشتری فراهم کرده است.

موارد توصیه شده، دارای مخزن آبمیوه گیری، مخزن تفاله، ظرفیت 2 تا 3 لیتر، تیغه‌ی بسیار ظریف و تیز، بدنه استیل و سایر مشخصات جزئی هستند که هر کدام در راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری ذکر شده که با دقت بررسی کنید.

داشتن این دستگاه در هر خانه‌ای واجب است

سازمان جهانی بهداشت اظهار می‌دارد که مصرف میوه و سبزیجات می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و برخی از انواع سرطان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

برای جلوگیری از این معضل، مصرف میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود جای دهید و فراموش نکنید برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی مخصوصا در روزهای کرونایی، بهترین انتخاب، خوردن آبمیوه‌ های طبیعی است. برای راهنمای خرید دستگاه آبمیوه گیری، از توصیه‌هایی که پیشنهاد کردیم غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه