راهنمای خرید پالت سایه چشم

در دنیای مد و فشن امروز، آرایش نقشی برجسته دارد. به گونه‌ای که وسایل آرایشی جزء استایل شخص مانند لباس و اکسسوری‌ها و…قرار می‌گیرند. همه‌ی افراد مخصوصاً بانوان علاوه بر ظاهری آراسته به دنبال زیبایی هستند. چشم‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای صورت می‌باشند که توجه همه را به خود جلب می‌کنند. با استفاده از راهنمای خرید پالت سایه چشم، زیبایی آنها را دوچندان کنید.

 راهنمای گرفتن سایه چشم

سایه یک وسیله آرایشی برای چشم‌ها است که زیبایی خاصی را به آنها اهدا می‌کند. سایه چشم برای روی پلک‌ها و زیر ابروها به کار می‌رود. سایه با رنگ‌های متنوع باعث جلوه کردن عمق و ابعاد چشم می‌شود. از این رو چشم‌ها را درخشنده‌تر نشان می‌دهد. کشیدن سایه چشم تأثیری مطلوب در فریبندگی چشم‌ها دارد و به زیباتر شدن آرایش شما کمک می‌کند. از این جهت انتخاب یک پالت سایه چشم مناسب، بسیار مهم است.

انواع سایه چشم:

از مهم‌ترین ارکان راهنمای خرید پالت سایه چشم، آشنایی با انواع آن است.

سایه چشم پودری و راهنمای خرید پالت آن:

از معمول‌ترین سایه چشم‌ها به شمار می‌رود. برای کسانی که تجربه‌ای در آرایش ندارند، مناسب‌تر می‌باشد. کارکردن با این سایه چشم برای مبتدیان نیز راحت‌تر است. این سایه چشم به آسانی با دیگر سایه چشم‌ها ترکیب می‌شود. سایه چشم پودری خود به سه نمونه مات، براق و اکلیلی نیز تقسیم می‌شود.

مچموعه پالت 18 رنگ سایه دیزرت هدی بیوتی|HUDA BEAUTY DESERT دارای 3  نوع سایه چشم پودری می‌باشد.

راهنمای خرید سایه چشم مایع:

سایه چشم مایع در بسته بندی‌هایی مانند برق لب قرار گرفته‌اند. کار با آنها از کار با سایه چشم پودری نیز آسان‌تر است. این سایه چشم‌ها براق هستند و زود خشک می‌شوند. می‌توان از آنها به عنوان پایهسایه چشم پودری نیز استفاده کرد که بسیار برجسته‌تر می‌شود. اگر هیچ استعدادی در سایه چشم کشیدن ندارید. سایه چشم مایعبهترین پیشنهاد راهنمای خرید پالت سایه چشم برای شما است.

 

سایه چشم کرمی:

این نمونه سایه چشم در ظرف‌های تکی عرضه می‌شوند. اصولاً تک رنگ هستند و تنوع رنگ بیشتری دارند. این سایه چشم با دیگر سایه‌ها ترکیب می‌شوند و برجستگی بیشتری نیز دارند. برای استفاده از آنها قلم‌موهای آرایشی با سرهای بزرگ نیاز است. این سایه چشم برای تابستان مناسب نیست زیرا ذوب می‌شود و آرایشتان را خراب می‌کند.

سایه چشم مدادی:

این سایه چشم مانند خط چشم‌های ماژیکی عرضه می‌شود. می‌توانید آنها را روی پلک بکشید و بدون استفاده از قلم مو با دست آن را پخش کنید. رنگ‌های مات آن ماندگاری بیشتری دارند. البته برخی از آنها مومی هستند و به سادگی پاک می‌شوند. راهنمای خرید پالت سایه چشم به همین آسانی است.

سایه چشم پودری پیگمنت:

پودری پیگمنت‌ها اغلب براق و درخشنده هستند. از آنها در آرایش‌های مجلسی استفاده می‌شود. این نوع سایه چشم برخلاف سایه چشم پودری فشرده، بافت محکمی ندارند. از این رو کار با آنها کمی سخت می‌باشد. این سایه اصلاً چسبندگی ندارد و هنگام کار با آن ممکن است بریزد و همه جا را رنگی کند. اگر در کار با آن حرفه‌ای نیستید. توصیه می‌کنم که به سراغ آن نروید.

 

نکات مهم در راهنمای خرید پالت سایه چشم

حال که با انواع سایه چشم آشنا شدید. باید به یک سری نکات دیگر نیز توجه کنید.

ماندگاری سایه چشم:

یکی از نقاط مثبت یک سایه چشم خوب، ماندگاری آن است. اغلب سایه چشم‌ها ماندگاری خوبی دارند. برخی از آنها نیز به سادگی پاک می‌شوند. اگر سایه چشم شما ماندگاری کافی را نداشت با استفاده از سایه چشم‌های دیگر به عنوان پایه، می‌توانید ماندگاری آن را بهبود ببخشید.

جنس و کیفیت سایه چشم:

در انتخاب خرید پالت سایه چشم، کیفیت آن بسیار مهم است زیرا ماندگاری و جلوه‌ی رنگ را به دنبال خود می‌آورد. هرچه کیفیت سایه چشم بیشتر باشد. آرایشی بی نقص‌تر و زیباتر خواهید داشت. همچنین جنس‌های مرغوب سایه چشم ضرر کمتری برای پوست شما دارند.

ارزش خرید نسبت به قیمت پالت سایه:

یکی از فاکتورهای مهم خرید، قیمت آن است. خریدار باید نسبت به وجهه‌ای که می‌پردازد، خدمات دریافت کند. از این جهت ارزش و کیفیت محصول باید با قیمت آن هماهنگی داشته باشد. در ادامه راهنمای خرید پالت سایه چشم به معرفی برندهای باکیفیت می‌پردازیم که ارزش خرید داشته باشند.

راهنمای خرید مارک و برند سایه چشم:

اصولاً برندها به خاطر کیفیت ساخت، در بین بانوان محبوب شده‌اند.از این رو شرکت‌های بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند و باهم به رقابت می‌پردازند.

کاپریس، سپتونا، مورد، ایزادورا، لولی پاریس، آرت دکو، دبورا، بورژوآ، کاتریس، لورآل، بی وای اس، هانی هیر و… از مشهورترین برندهای تولید سایه چشم هستند.

رنگ پالت سایه چشم

همان‌طور که اشاره کردیم چشم یکی از جذاب‌ترین اجزای صورت شناخته می‌شود. به همین دلیل برای آرایش آن باید از بهترین ابزار استفاده کرد. سایه چشم زیبایی آن را افزایش می‌دهد و به جذابیت آن می‌افزاید. از این رو هماهنگی رنگ سایه چشم با دیگر اجزای صورت و جلوه‌ی رنگ آن بسیار مهم است.

پالت سایه هدی بیوتی Huda Beauty از ترکیب رنگی جذابی ساخته شده، که قطعا شما را متحیر خواهد کرد.

هماهنگی رنگ سایه چشم با رنگ پوست،چشم و مو

نکته مهم دیگر در خرید پالت سایه چشم این است که رنگی که برای پشت پلک‌هایتان انتخاب می‌کنید، باید با رنگ دیگر اجزای صورتتان نیز مناسب باشد.

دقت کنید که برخی سایه‌ها فقط برای چشم نیست مانند پالت آرایش صورت گلدن رز که علاوه بر چشم در تیرگی و چین و چروک‌های ریز صورت به کار می‌رود.

انتخاب سایه چشم با توجه به رنگ پوست

ابتدا باید ته رنگ پوست خود را بشناسید. به این‌گونه که اگر در روشنایی طبیعی رگ‌هایتان آبی یا بنفش به نظر می‌رسند، یعنی ته رنگ پوست شما سرد است. افراد دارای ته رنگ پوست سرد اصولاً بور و رنگ پریده هستند.

اگر رنگ رگ‌هایتان سبز بود، ته رنگ پوست شما گرم است. افراد دارای پوست زیتونی، ته رنگ پوستشان گرم می‌باشد. در صورتی که رنگ رگ‌هایتان قابل تشخیص نیست. ته رنگ پوست شما خنثی است و اصولاً رنگ پوستتان تیره می‌باشد.

رنگ مناسب برای پوستبا ته رنگ سرد:

رنگ زیرین این پوست‌ها آبی و صورتی است. رنگ‌های نقره‌ای، کله غازی، بنفش یاسی، خاکستری و نظایر آنها انتخاب مناسبی برای این پوست به شمار می‌رود. تمام نکات گفته شده در راهنمای خرید پالت سایه چشم را جدی بگیرید.

رنگ مناسب برای پوستبا ته رنگ گرم:

از آنجایی که رنگ زیرین پوست‌هایی با ته رنگ گرم، زرد یا طلایی است. با رنگ‌های طلایی، نارنجی و قرمز مطابقت دارند؛ بنابراین انتخاب رنگ‌های خنثی مانند برنزی، صورتی روشن، مرجانی و سبز روشن و… بهترین گزینه می‌باشد.

رنگ مناسب برای پوستبا ته رنگ خنثی:

افرادی که ته رنگ پوست آنها خنثی است. هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ پالت سایه چشم خود ندارند. همه‌ی رنگ‌ها بر روی این پوست جلوهخاص خود را نمایش می‌دهند.

انتخاب رنگ مناسب سایه چشم با توجه به رنگ چشم و مو:

هارمونی رنگ پشت پلک‌ها و خود چشم بسیار مهم است. به زیبایی چشم می‌افزاید. آنها را درخشنده‌تر و براق‌تر نشان می‌دهد.

همچنین انتخاب رنگ سایه چشم که با رنگ موها تناسب داشته باشد. از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه تناسب بیشتر باشد زیبایی چهره بیشتر به چشم می‌آید.

مزایای پالت سایه چشم

برای جامع‌تر شدن راهنمای خرید پالت سایه چشم باید موارد زیر را مد نظر خود قرار دهید.پالت سایه چشم، انواع گوناگونی دارد. برخی از آنها طیف رنگی مشابهی دارند. برخی هم شامل رنگ‌های براق، درخشنده و هم رنگ‌های مات و کدر می‌باشند. درکل رنگ‌های آن هارمونی دلچسبی باهم دارند.

قیمت پالت سایه چشم نسبت به نوع تکی آن ممکن است بیشتر باشد. اما تنوع رنگ در آن بیشتر است. درب پالت سایه چشم، محکم بسته می‌شود. از این جهت برای مسافرت نیز کاربرد دارد.

برجسته ترین نکات برای خریدی خوب با راهنمای خرید پالت سایه چشم

چشم‌ها بیشترین درصد زیبایی یک صورت را به خود اختصاص می‌دهند. آرایش چشم‌ها از نظر زیباشناسی و همچنین خانم‌ها از مهم‌ترین قسمت‌های آرایش به شمار می‌رود. برای کسب زیبایی چشم‌ها با استفاده از سایه چشم حتماً از کیفیت آن اطمینان حاصل فرمایید.

به نوع استفاده از پالت سایه چشم و ابزارهای مورد نیاز توجه کنید.هارمونی رنگ‌های پالت سایه چشم با ته رنگ پوست شما از مهم‌ترین نکات در خرید پالت سایه چشم است. از برندهای باکیفیت معرفی شده خرید کنید. اغلب این برندها به حفظ سلامتی پوست شما اهمیت می‌دهند.

آراستگی و زیبایی خود را با تحقیق و استفاده از راهنمای خرید پالت سایه چشم بهبود ببخشید همچنین برای شما خریدی مطمئن و به دور از پشیمانی آرزومندیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه